Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

sobota, 22 października 2011

Sługa Boży Kard. August Hlond SDB


   22 października 1948 roku umierał w Warszawie Kard. August Hlond SDB. Warto wiedzieć, że jest on ogłoszony przez Kościół Sługą Bożym – a zatem perspektywa beatyfikacji jest otwarta. Módlmy się o nią!
   W alfabetycznie uporządkowanym sektorze tematycznym pod flagą znajdziemy dział: „Kard. August Hlond, Prymas Polski, salezjanin”. Linki tam zebrane odsyłają nas do stron, na których możemy znaleźć wiele cennych informacji o Pasterzu wielce zasłużonym dla Kościoła i Polski.
   Raz jeszcze przypomnę tutaj Jego słowa z Przemówienia Wigilijnego wygłoszonego w dniu 24 grudnia 1934 roku. Słowa znajdą się także w książce, którą przygotowuję do druku. Tak mówił Pasterz wierzący, zatroskany o Polskę:
  
   „Idźże więc, Polsko mocarna, w swą przyszłość, biorąc natchnienie nie z prawa ni z lewa; lecz z góry, z intuicji swych przeznaczeń, z bogactwa swego geniuszu. Nie naśladuj obcych, modnych wzorów. Rządź się własną zdolnością kierowniczą, obiektywnie, bez goryczy. Buduj się ze swoistym, wnikliwym talentem konstrukcyjnym, aby ustroje twoje nie popadły, jak u innych, w doktrynerską skrajność, lecz zapewniły ci ład i potęgę przez to, że obywatele, przykuci do Państwa więzią chętnego i karnego współdziałania, współzawodniczyć będą ze sobą szlachetnością i wielkością swej patriotycznej służby. W rodzinie narodów bądź wspólnikiem pożądanym i niezastąpionym partnerem. Tobą niech się szczycą synowie, którzy poza granicami Państwa przedstawiają polskie imię i żyją dumą polską. Idź w nowe czasy ze swym starym Bogiem, z Jego prawdą i prawem. Tym Bogiem zaznacz swą kartę konstytucyjną. Jego prawo bierz na uwagę przy pisaniu swych ustaw. O Bogu pamiętaj w całym swym życiu. On ci będzie duszą, światłem, ramieniem”.
  
   A tutaj znajdziemy mały wybór
   nagrań archiwalnych   link
  
   * * *
  
Posługa duszpasterska – jutro:
   * Częstochowa, Parafia NSPJ, ul. Kościelna: 11.00 Msza Święta, 17.30-18.30 konfesjonał
  
   Codziennie módlmy się w intencji naszej Ojczyzny!
   Codziennie gromadźmy się z Różańcem w ręku w miejscach publicznych!
   Chodzi o miejsca publiczne, ogólnie dostępne – w miastach, miasteczkach, na osiedlach, na wsiach, przy krzyżach, przy figurach, przy kapliczkach; w całej Polsce i za granicą.
   Módlmy się codziennie w tych miejscach za Ojczyznę odmawiając przynajmniej jeden dziesiątek Różańca!
   

1 komentarz:

 1. Laudatur Jesus Christus!
  Od 16 do 22.X.2011 modliłem się za Ojczyznę codziennie od 20.20 do 21.20 Różaniec + Apel pod Krzyżem Papieskim w Olsztynie.
  Płonęły znicze zamordowanym 10.04.10!
  Panie Jezu Chryste,Synu Boga,zmiłuj się nade mną grzesznym!
  waldemar_giera@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.