Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

sobota, 14 kwietnia 2012

2 Rocznica Tragedii pod Smoleńskiem, Wrocław, Rynek, 10.04.2012, ks. Jacek Bałemba SDB – TEKST


   Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

   Szanowni Państwo!
   Bardzo się cieszę, że jako rodak z Wrocławia mogę tego wieczoru stanąć tutaj. Chcę powiedzieć trzy skromne słowa.

   Pierwsza jest dobra wiadomość. Szlachetnym i bliskim naszej polskiej i rzymskokatolickiej kulturze sposobem ocalania pamięci o zmarłych jest modlitwa. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, tam gdzie miałem przywilej – niezasłużony – przez rok, do sierpnia ubiegłego roku niemal każdego wieczoru towarzyszyć osobom tam gromadzącym się, Polacy w dalszym ciągu każdego wieczoru – chcę to podkreślić: każdego wieczoru (!) – o godzinie 21.00 przychodzą przed Pałac Prezydencki, stawiają tam duży Krzyż, zapalają znicze i modlą się przez godzinę. Łączą się z Apelem Jasnogórskim, wspominając wszystkich, którzy polegli pod Smoleńskiem, ich Rodziny, Polskę i Kościół. Ta piękna inicjatywa modlitewna – jako owoc tragicznego wydarzenia sprzed dwóch lat – zasługuje na to, aby ją podkreślić, wypowiedzieć i nagłośnić. Warszawa trwa na codziennej modlitwie za Ofiary katastrofy smoleńskiej!

   Jeśli Państwo pozwolą – krótko, jedna refleksja. Dzisiaj się czasem używa takiego sformułowania: Polska otwarta dla wszystkich, dla każdego, Polska równouprawnienia. Rodzą się jednak poważne pytania: Czy chcemy takiej Polski, takiej otwartości i takiego równouprawnienia, które w prawach zrównywałoby dobro i zło, kłamstwo i prawdę, wierność i zdradę? Czy chcemy takiej Polski, takiej otwartości i takiego równouprawnienia?

   Zostawię na końcu jedną króciuteńką myśl. Proszę Państwa, to jest myśl ewangeliczna, od jednego prostego księdza katolickiego z polskiej bogobojnej rodziny. To był ksiądz chodzący tylko w czarnej sutannie. Prosty katolicki polski ksiądz. „Zło dobrem zwyciężaj!” (Rz 12, 21). Niezależnie od trudności, warunków, niepokojów, dobro możemy czynić zawsze: dobrą myślą, dobrym słowem, dobrym czynem, dobrym organizowaniem się w dobrych celach. Te perspektywy dobra Pan Bóg codziennie przed nami otwiera. Wchodzimy! Ksiądz Jerzy Popiełuszko niech nam pobłogosławi.

   Dziękuję za udostępnienie mikrofonu.
   Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 
   Udzielę błogosławieństwa, bo tak wypada i tak trzeba.
   Pan z wami.
   Niech was i wasze rodziny błogosławi i broni od wszelkiego zła Bóg Wszechmogący + Ojciec + i Syn, + i Duch Święty.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.