Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

sobota, 1 października 2011

Mały serial przedwyborczy: O sprawach publicznych – część 3.


   Katoliku!
   Mieszaj się do polityki, bo chodzi o dobro wspólne!
   Mieszaj się do polityki, bo chodzi o sprawy nasze!

   Z racji zbliżających się wyborów parlamentarnych planowałem jutro powiedzieć kazanie na temat zaangażowania chrześcijanina w sprawy publiczne. Niestety, nie będzie to możliwe. Będzie czytany list.
   Natomiast tutaj, na stronie internetowej, rozpocząłem przedwczoraj cykl refleksji na zasygnalizowany powyżej temat. Pasterz milczeć nie może, kiedy dzieją się sprawy ważne. To proste.
   Proszę nie oczekiwać rozbudowanych wywodów. Będą refleksje oszczędne, fragmentaryczne, lapidarne, istotowe – do osobistego rozwinięcia i zaaplikowania przez inteligentnych Czytelników.

   W historii – także naszej polskiej historii – mamy wiele wydarzeń, w których jasno ukazuje się wpływ modlitwy na sferę publiczną, społeczną, polityczną. Modlitwa okazuje się w tych wydarzeniach realnym sposobem dobroczynnego wpływania na ludzi władzy, na struktury polityczne, na sytuacje i wydarzenia.
   Różaniec odmawiany z wiarą w intencji Ojczyzny jest służbą społeczną. Różaniec odmawiany z wiarą w intencji Ojczyzny jest wyrazem roztropnej troski o dobro wspólne. Dobrze jest jeśli taka modlitwa odbywa się w miejscach publicznych = w naszych miejscach!
   Trzeba powiedzieć to mocniej – jasno: jest dzisiaj konieczne, aby taka modlitwa odbywała się w miejscach publicznych = w naszych miejscach!

   O tym mówiłem w ubiegłą niedzielę w Częstochowie na spotkaniu w sprawie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Kilka minut w niedzielę nie stracimy, jeśli słów tych wysłuchamy –  audio.
   A jeśli ktoś jeszcze nie słuchał, przypomnę o kazaniu wygłoszonym ze szczytu jasnogórskiego w dniu 17 sierpnia br. do Polaków: O modlitwie audio.
  
   Jak powyższe powiązać ze sprawą naszego uczestnictwa w bliskich już wyborach parlamentarnych? Na to pytanie Czytelnik inteligentny znajdzie odpowiedź trafną.

   * * *

Posługa duszpasterska – jutro:
   * Częstochowa, Parafia NSPJ, ul. Kościelna: 6.45-7.45 konfesjonał, 11.00 Msza Święta, 11.45-12.45 konfesjonał

   Codziennie módlmy się w intencji naszej Ojczyzny!
   Codziennie gromadźmy się z Różańcem w ręku w miejscach publicznych!
   Chodzi o miejsca publiczne, ogólnie dostępne – w miastach, miasteczkach, na osiedlach, na wsiach, przy krzyżach, przy figurach, przy kapliczkach; w całej Polsce i za granicą. Módlmy się codziennie w tych miejscach za Ojczyznę odmawiając przynajmniej jeden dziesiątek Różańca!
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.