Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

piątek, 23 września 2011

Święty Ojciec Pio


   W niebie oczekuje nas rzesza Świętych! Wielu z nas ma swoich – jeśli można tak powiedzieć – ulubionych Świętych.
   Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pio – częściej mówimy po prostu „Ojca Pio”. Święty niezwykły. Całkowicie otwarty na działanie łaski. Ubogacony charyzmatami dla dobra tych, którym służył do końca swoich dni na ziemi. Stygmatyk. Pokorny zakonnik.
   Zawsze kiedy siadam do konfesjonału wzywam kilku Świętych – wśród nich jest Ojciec Pio. W Brewiarzu mam relikwie kilku Świętych. Są wśród nich relikwie Ojca Pio.
   Świętość Ojca Pio jest dla mnie wezwaniem do totalnej szczerości wobec Pana Boga. Szczególnie w spowiedzi, ale nie tylko. Totalna szczerość wobec Pana Boga – w szczegółach – jest stworzeniem warunków, aby Pan Bóg mógł się nami posługiwać dla dobra innych jako skutecznymi narzędziami swojej łaski. Niczego przed Panem Bogiem nie ukrywać. Być całkowicie do Jego dyspozycji.
   Z okazji dzisiejszego wspomnienia obejrzałem film Ojciec Pio. Historia świętego naszych czasów. Wczoraj – cz. 1, dzisiaj – cz. 2. Oprócz kilku dyskusyjnych szczegółów, film piękny, pokazujący wiele prawdy o Świętym i o historii Jego życia naznaczonego tajemnicą Krzyża. Najważniejsze przesłanie filmu: mobilizuje do świętości!

   * * *

Msza Święta – Jasna Góra, kaplica Cudownego Obrazu: W intencji Ojczyzny (4).
   
Posługa duszpasterska w Częstochowie – jutro:
   * Parafia NSPJ, ul. Kościelna, dolny kościół: 7.00-7.30 konfesjonał, 8.00 Msza Święta
   * Jasna Góra, kaplica Cudownego Obrazu: 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny (5).
    
   Codziennie módlmy się w intencji naszej Ojczyzny!
   Codziennie gromadźmy się w miejscach publicznych!
   Chodzi o miejsca publiczne, ogólnie dostępne – w miastach, miasteczkach, na osiedlach, na wsiach, przy krzyżach, przy figurach, przy kapliczkach; w całej Polsce i za granicą. Módlmy się codziennie w tych miejscach za Ojczyznę odmawiając przynajmniej jeden dziesiątek Różańca!
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.