Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

środa, 14 września 2011

Kazanie, którego pominąć nie można!


   Exaltatio Sanctae Crucis. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego mam dla Szanownych Czytelników tylko jedno słowo. Jest to słowo uprzejmego zaproszenia do uważnego wysłuchania kazania, jakie wygłosiłem ze szczytu jasnogórskiego dnia 24 sierpnia 2011. Słowo wygłoszone jako konkluzja wieńcząca serię 8 nowennowych kazań. Słowo wygłoszone w czasie Mszy Świętej, której głównym celebransem był Arcybiskup Władysław Ziółek, ordynariusz Archidiecezji Łódzkiej. Słowo o sprawach ważnych, naszych – katolickich i polskich! Słowo o Krzyżu!
   Każde z ośmiu kazań było głoszone przeze mnie z myślą nie tylko o zgromadzonych na jasnogórskim placu, ale o wszystkich Polakach, którym drogie są wiara i polskość.
   Treść i przesłanie ósmego kazania można streścić w zwartej syntezie:
   Polsko, idź naprzód w jedności z Papieżem!
   Polsko, przyjmij Chrystusowy Krzyż!
   Polsko, klęknij przed Bogiem!
   Proszę jeszcze łaskawie zwrócić uwagę na jedną ważną kwestię. Wymowa faktów. To kazanie zostało wygłoszone w obecności Arcybiskupa, w duchowej Stolicy Polski – na szczycie jasnogórskim, podczas nowenny o charakterze ogólnopolskim. Ranga wydarzenia. Ranga Słowa. Oby zaowocowało.
   Poślijmy to słowo dalej, do Polaków – w kraju i za granicą.
   Ks. Jacek Bałemba SDB, Kazanie
      Polsko, idź naprzód w jedności z Papieżem!
     Polsko, przyjmij Chrystusowy Krzyż!
     Polsko, klęknij przed Bogiem!
                                                         audio

   Nagranie umieszczone dzięki realizacji i uprzejmemu pozwoleniu Biura Prasowego Jasnej Góry. Można kopiować, rozsyłać – niech to Słowo biegnie dla dobra Słuchaczy, w kraju i za granicą!
  
   * * *
  
Msza Święta:
   12.09.2011 – Jasna Góra: Na cześć i uwielbienie Boga Ojca, aby był znany i kochany przez ludzi jako kochający Ojciec, aby ustanowiono specjalne święto ku Jego czci i chwale, abyśmy byli wierni i wdzięczni Bogu Ojcu i pełnili Jego Wolę, i przepraszali za brak należnej czci i wiary, za grzechy nasze i całej ludzkości, i wybłagali Miłosierdzie Boże dla całej spoganiałej ludzkości (1) – intencja zamówiona przez p. Wandę.
   13.09.2011 – Jasna Góra: Na cześć i uwielbienie Boga Ojca, aby był znany i kochany przez ludzi jako kochający Ojciec, aby ustanowiono specjalne święto ku Jego czci i chwale, abyśmy byli wierni i wdzięczni Bogu Ojcu i pełnili Jego Wolę, i przepraszali za brak należnej czci i wiary, za grzechy nasze i całej ludzkości, i wybłagali Miłosierdzie Boże dla całej spoganiałej ludzkości (2) – intencja zamówiona przez p. Wandę.
   14.09.2011 – Święty Krzyż: Dziękczynienie Panu Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie otrzymane łaski, o światło i dary Ducha Świętego dla Joli, o chrzest dla jej synka, o pojednanie się z Panem Bogiem w Sakramencie Pokuty, uporządkowanie życia, całkowite i trwałe nawrócenie, uświęcenie życia i o wszystkie potrzebne łaski dla nich w życiu doczesnym i wiecznym, o Miłosierdzie Boże dla nich i całej rodziny, i o powrót na stałe do Ojczyzny dla niej i jej synka (1) – intencja zamówiona przez p. Wandę.
   
Codziennie módlmy się w intencji naszej Ojczyzny!
Codziennie gromadźmy się w miejscach publicznych!
Chodzi o miejsca publiczne, ogólnie dostępne – w miastach, miasteczkach, na osiedlach, na wsiach, przy krzyżach, przy figurach, przy kapliczkach; w całej Polsce i za granicą. Módlmy się codziennie w tych miejscach za Ojczyznę odmawiając przynajmniej jeden dziesiątek Różańca!
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.