Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

czwartek, 11 listopada 2010

Narodowe Święto Niepodległości

   Po dzisiejszych wieczornych modlitwach mogę to już powiedzieć: modlitwa na Krakowskim Przedmieściu, w miejscu wybranym przez wrażliwe polskie serca, trwa i trwać będzie. Tutaj, a nie gdzie indziej, jest MIEJSCE PAMIĘCI, PRAWDY i NADZIEI. Liczna obecność modlących się!
   Przed udzieleniem błogosławieństwa odczytałem stosowny na dzisiejsze święto fragment Homilii Sługi Bożego Jana Pawła II.
  
   Jan Paweł II, Homilia, Kraków Błonia, 9 czerwca 1979:
   „I jest jeszcze: tam w Warszawie, na placu Zwycięstwa, Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym rozpoczynałem moją pielgrzymią posługę na ziemi polskiej — i dzisiaj tu, nad Wisłą, pomiędzy Wawelem a Skałką, grób «nieznanego Biskupa», po którym pozostała przedziwna relikwia w skarbcu naszych dziejów.
   I dlatego pozwólcie — że zanim odejdę — popatrzę jeszcze stąd na Kraków, na ten Kraków, w którym każdy kamień i każda cegła jest mi droga — i popatrzę stąd na Polskę...
   I dlatego — zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię «Polska», raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością — taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym,
   — abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,
   — abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.
   Proszę was:
   — abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,
   — abyście od Niego nigdy nie odstąpili,
   — abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On „wyzwala” człowieka,
   — abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest „największa”, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu. 
   Proszę was o to przez pamięć i przez potężne wstawiennictwo Bogarodzicy z Jasnej Góry i wszystkich Jej sanktuariów na ziemi polskiej, przez pamięć św. Wojciecha, który zginął dla Chrystusa nad Bałtykiem, przez pamięć św. Stanisława, który legł pod mieczem królewskim na Skałce.
   Proszę was o to. Amen.”
   * * *
Msza Święta:
   Zgodnie z wolą Ofiarodawcy.
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.