Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

niedziela, 28 listopada 2010

Wymagająca nauka

   W pierwszy dzień nowego roku liturgicznego słów kilka o dokładności w służbie Bogu.
   Arystoteles sformułował myśl, która w języku łacińskim brzmi: „Parvus error in principio magnus est in fine” - Mały błąd na początku staje się wielkim na końcu.
   A Słowo Boże jasno nam uświadamia: „Dlatego jest konieczne, abyśmy z jak największą pilnością zwracali uwagę na to, cośmy słyszeli, abyśmy przypadkiem nie zeszli na bezdroża. Jeśli bowiem objawiona przez aniołów mowa była mocna, a wszelkie przekroczenie i nieposłuszeństwo otrzymało słuszną zapłatę, jakże my unikniemy kary, jeśli nie będziemy się troszczyć o tak wielkie zbawienie?” (Hbr 2,1-3).
   Trzy punkty istotne do dokładnego rachunku sumienia z roku kościelnego, który wczoraj zakończyliśmy - te same punkty warto potraktować jako program na nowy rok liturgiczny, który wczoraj rozpoczęliśmy z Ojcem świętym Benedyktem XVI I Nieszporami I Niedzieli Adwentu:
   * Troska o poznawanie Prawdy, którą Bóg objawił a Kościół do wierzenia podaje. Konieczność stałego poznawania Objawienia Bożego zawartego w Piśmie świętym i w Tradycji Kościoła oraz systematycznej lektury życiorysów Świętych i pism, które nam Święci zostawili.
   * Troska o czystość serca, która swoje zwieńczenie znajduje w częstej i gruntownej spowiedzi.
   * Wypełnianie rozpoznanej Woli Bożej: unikanie grzechu, czynienie dobra.
   Moje życzenia noworoczne dla Szanownych Studentów Uniwersytetu Świętości pod Krzyżem - słowa św. Pawła czynię swoimi:
   „Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań, abyście się stali bez zarzutu i bez winy jako nienaganne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego. Między nimi jawicie się jako źródła światła w świecie. Trzymajcie się mocno Słowa Życia, abym mógł być dumny w dniu Chrystusa, że nie na próżno biegłem i nie na próżno się trudziłem.” (Flp 2,14-16).
   * * *
Msza Święta:
   27.11.2010: O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Jerzego.
   28.11.2010: Za ś.p. Franciszka Traczyka - w 16. rocznicę śmierci.
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.