Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

środa, 12 stycznia 2011

Metodologia konstrukcji, metodologia destrukcji

   Krótko i węzłowato - bez wygórowanych ambicji wyczerpania tematu. Przy odrobinie skupienia tekst okaże się pożyteczny. Zacni Poloniści niech mi dzisiaj łaskawie wybaczą oryginalności semantyczne i lingwistyczne. Przy odrobinie dobrej woli tekst okaże się jasny.
   Myślimy o przyszłości Polski. Chcemy, aby była ona dobra - jak Pan Bóg chce. Będzie ona taką, jeśli zastosujemy konstrukcję. Nie będzie ona taką, jeśli zastosujemy destrukcję. Mamy dzisiaj do czynienia zarówno z konstrukcją, jak i z destrukcją. Chodzi jednak o to, aby przybywało konstrukcji i aby destrukcja ulegała destrukcji.
   Kilka cech jednej i drugiej - pod rozwagę. Jeśli Pan Bóg pozwoli, rozwiniemy je w czasie późniejszym.
   Konstrukcja:
   * prawda
   * dobro
   * jawność (działanie pod własnym
      imieniem i nazwiskiem)
   Destrukcja:
   * kłamstwo
   * intryga
   * anonimowość
   Warto przyłączać się do ludzi, którzy podejmują inicjatywy, przedsięwzięcia i działania w duchu prawdy, dobre i realizowane pod własnym imieniem i nazwiskiem. Warto takie inicjatywy, przedsięwzięcia i działania samemu podejmować. Wtedy rozwijać się będzie konstrukcja.
   Warto zachować dystans wobec ludzi, którzy podejmują inicjatywy, przedsięwzięcia i działania w duchu kłamstwa, intryganctwa i realizowane anonimowo - z ukryciem własnego imienia i nazwiska. Warto takich inicjatyw, przedsięwzięć i działań unikać. Wtedy zwijać się będzie destrukcja.
   Myślimy o przyszłości Polski. Chcemy, aby była ona dobra - jak Pan Bóg chce. Będzie ona taką, jeśli zastosujemy konstrukcję. Nie będzie ona taką, jeśli zastosujemy destrukcję.
   Wybieram!
   * * * 
   Pięknie powiedziała dzisiaj w nocy jedna słuchaczka na falach Radia Maryja: „Krzyża nie wolno usuwać, bo Krzyż jest wszędzie u siebie”.
   * * *
   A jeśli chodzi o rodzaj kawy, to najlepsza jest kawa z umiarem :)
   * * *
Msza Święta:
   Zgodnie z intencją Ofiarodawczyni.
   

1 komentarz:

  1. W budowaniu konstrukcji Bóg wyposażył nas w normatyw, jakim jest Pismo Święte i wytyczne w postaci nauki Kościoła opartej na tradycji.
    One pozwalają nam budować dobre konstrukcje, w duchu prawdy, pod własnym imieniem i nazwiskiem.
    Jerzy Zygarłowski; mgr inż. budownictwa drogowego, konstruktor własnej drogi do Boga.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.