Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

niedziela, 16 stycznia 2011

Dobre spotkanie na Krakowskim Przedmieściu

  
   Czy agentura może się nawrócić? Może. Szkoda życia. Życie jest krótkie a Sąd Boży szybko przychodzi. Nawróćcie się! Mówię to wam tutaj, pod Krzyżem!
   Tak powiedziałem dzisiaj wyraźnie i donośnie wieczorem pod Krzyżem, w centrum Warszawy.
   To też są ludzie. Pan Jezus pragnie nawrócenia agentury.
  
   Z wdzięcznością mówiłem dzisiaj o osobach, które - w rozmowach czy przez Internet - wiernie relacjonują nasze codzienne wieczorne spotkania w Miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei. W ten sposób umożliwiają tym, którzy nie mogą być z nami uczestnictwo w naszych spotkaniach pod Krzyżem.  Dobrą jest rzeczą powiedzieć czy napisać, że ksiądz prowadził modlitwy i coś mówił. O wiele lepszą jest rzeczą powiedzieć czy napisać, co ksiądz mówił. Tutaj jest Uniwersytet Świętości pod Krzyżem. Na uniwersytecie nie wystarczy stwierdzać ogólnikowo i „sprawozdawczo” jakieś oczywiste fakty, ale trzeba schodzić w głąb problemów, odczytywać myśl, analizować, dokonywać syntez, interpretować, myśleć, rozbudzać myślenie!
  
   Wobec licznie zgromadzonych, słówko wieczorne zakończyłem serdecznymi słowami św. Ignacego Antiocheńskiego:
   „Dołóżcie starań, aby się częściej gromadzić na dziękczynieniu i uwielbianiu Boga. Gdy bowiem zbieracie się razem, słabnie moc szatana i dzięki zgodnej waszej wierze rozprasza się zło, które on sprowadza. Nic cenniejszego od pokoju, który usuwa wszelkie wojowanie nieprzyjaciół ziemskich i duchowych”.
   Tak czyńmy a spełnimy dobroczynną Wolę Bożą. Bezcenny dar dla Polski.
   Modlitwa to nie wszystko. Modlitwa jest pierwsza. Nieodzowna!
  
   * * *
   
Msza Święta:
   Za śp. Lucjana Ciemiorka - w 15 r. śm.
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.