Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

sobota, 1 stycznia 2011

Rok Pański 2011

   Miłych Czytelników mojego bloga, tych, których spotykam codziennie na modlitwie na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, wszystkich, którzy z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku przysłali mi dobre słowo życzeń oraz tych, którzy dyskretnie i życzliwie ofiarują mi dar swojej modlitwy, serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławionego Roku Pańskiego 2011.
   Niech Pan Bóg sprawi, aby w naszym życiu spełniło się Słowo:
   Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
   Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
   niech cię obdarzy swą łaską.
   Niech zwróci ku tobie oblicze swoje
   i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-27).
  
   Słowo życzeń serdecznych dopełniam zapewnieniem o codziennej modlitwie za wszystkich, których Pan Bóg stawia na drogach mojego życia.
  
   Szczęść Boże!
   ks. Jacek Bałemba SDB
   
   * * *
Msza Święta:
   Za ś.p. Mieczysława Kraszewskiego (z okazji imienin).
   

5 komentarzy:

 1. Jako czytelniczka blooga życzę Księdzu z całego serca:

  „Nie daj się zagłaskać lub zastraszyć światu, lecz przypominaj nam, iż nie tu jest nasza ojczyzna, nie tu nasz dom, nie tu nasz ojciec i matka. Świat Ciebie potrzebuje, my Ciebie potrzebujemy, więc idź, gdyż jesteś posłany. Z chrześcijańskim pozdrowieniem i nadzieją na kapłańskie błogosławieństwo”, ponieważ
  „Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża,
  dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnąć cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu”.

  Si Deus pro nobis, quis contra nos?
  Św. Paweł z Tarsu


  Życzenia składa Ewa Rzeczycka-Surma

  OdpowiedzUsuń
 2. Ksieze Jacku-co bylo zlego w tekscie moich zyczen,ze nie zostaly umieszczone na Twojej Stronie.Wszak najwazniejsze przykazanie to szanowac sie i milowac kazdego czlowieka napotkanego na swojej drodze.

  Wiele radosci i milosci od Dzieciatka Jezus,a przez to i od kazdego napotkanego czlowieka na swojej drodze zycze wraz z modlitwa w Nowym Roku 2011

  OdpowiedzUsuń
 3. kasia:
  Dziękuję za życzliwe życzenia.

  Nie chodziło o jakieś zło w Pani tekście, ale o problem anonimowości. Nie zwróciłem uwagi na to, że w imieniu Pani jest odnośnik do Pani strony internetowej - nie anonimowej - to cieszy. Przepraszam za niedopatrzenie.

  Jeśli chodzi o miłość, to na pierwszym miejscu powinien być Pan Bóg, nie człowiek. Kwestię priorytetu wśród przykazań Pan Jezus rozstrzygnął jednoznacznie. Na pytanie "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" Pan Jezus odpowiedział jasno: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie" (Mt 22,36-38).
  Szczęść Boże!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jzeli Bog jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na odpowiednim miejscu,a milosc do Boga jest jest drogowskazem i pokazaniem jak powinno sie odnosic do kazdego napotkanego czlowieka - z miloscia i szacunkiem -bo tak jak nas Bog miluje,w ten sam sposob.Swiat bylby piekniejszy,,,gdybysmy sie wzajemnie milowali,,

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. kasia:
  miłość do Pana Boga jest pierwszym przykazaniem niezależnie od wszelkich naszych odniesień do człowieka. Panu Bogu należy się nasza pełna miłość. Po prostu.
  Warto czytać mistyków. Dużo powiedzą na ten temat.

  Miłość do Pana Boga nie jest "drogowskazem i pokazaniem jak powinno się odnosić do każdego napotkanego człowieka". Jest odwrotnie: to miłość Pana Boga do nas, ludzi, jest "drogowskazem i pokazaniem jak powinno się odnosić do każdego napotkanego człowieka". Sam Pan Jezus to mówi jasno: "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 15, 12).
  W tematach duchowych Słowo Boże nam wszystko tłumaczy.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.