Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

piątek, 9 kwietnia 2010

Uczciwa ufność Bogu


   Święto Miłosierdzia przed nami. Człowiek może się od Boga odwrócić. Człowiek zawsze może do Boga powrócić, się nawrócić i do Boga zwrócić. Święto Miłosierdzia to święto Bożej hojności wobec człowieka, wobec nas - ludzi grzesznych.
   Jednak tu nie ma żartów. Nawracać się trzeba solidnie. Nie liczmy na to, że Pan Bóg przymruży oko na nasze powierzchowne spowiedzi, świętokradzkie Komunie, brak zdecydowanej woli poprawy, uporczywe trwanie w grzechach i nałogach, ciągłe nieodpowiedzialne "chlapanie" językiem, sądy i osądy, permanentne zaniedbywanie lub zbywanie modlitwy, powątpiewanie w dogmaty i prawdy wiary - np. w zmartwychwstanie, życie wieczne, Sąd Ostateczny, istnienie nieba i piekła.
   Ktoś mi opowiadał o niedawnej śmierci pewnej starszej kobiety, która do ostatnich chwil życia odrzucała księdza i wygadywała: "Nie ma Boga". Zgroza! Dzienniczek Siostry Faustyny zawiera także wizje piekła - nie pustego!
   Pana Boga należy traktować poważnie i uczciwie. Bardzo znaczące jest tu wydarzenie opisane w Dziejach Apostolskich. Warto dokładnie przeczytać:

   „Ale pewien człowiek, imieniem Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. «Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu». Słysząc te słowa Ananiasz padł martwy. A wszystkich, którzy tego słuchali, ogarnął wielki strach. Młodsi mężczyźni wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali.
   Około trzech godzin później weszła także jego żona, nie wiedząc, co się stało. «Powiedz mi - zapytał ją Piotr - czy za tyle sprzedaliście ziemię?» «Tak, za tyle» - odpowiedziała. A Piotr do niej: «Dlaczego umówiliście się, aby wystawiać na próbę Ducha Pańskiego? Oto stoją w progu ci, którzy pochowali twego męża. Wyniosą też ciebie». A ona upadła natychmiast u jego stóp i skonała. Gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą. Wynieśli ją więc i pochowali obok męża. Strach wielki ogarnął cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli.” (Dz 5,1-11).

   Panu Bogu ufajmy bez granic. Ale też: bądźmy wobec Niego uczciwi i szczerzy.
   „Nie zazna szczęścia, kto błędy swe ukrywa;
   kto je wyznaje, porzuca – ten miłosierdzia dostąpi.”
    (Prz 28,13).
  

* * *

   Trwa interesujący i pożyteczny program Czas wzrastania – dla młodzieży. Gościem programu jest dr Jacek Pulikowski. Radio Maryja - także via internet http://www.radiomaryja.pl/
   Przy okazji polecam stronę internetową dr. Pulikowskiego – link znajdziemy w dziale Dla mężów i ojców. Warto tam poszperać, poczytać, posłuchać…
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.