Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

środa, 7 kwietnia 2010

Nie zabijaj!


   Katyńska rocznica prowokuje do pamięci i do modlitwy. Modliłem się dzisiaj za naszych Rodaków - ofiary sowieckiego systemu i zbrodniczych decyzji.
   Jednak budzi się szersza refleksja. Współczesna cywilizacja jest dogłębnie zakłamana. Giną przecież codziennie dzieci, którym nie dane jest się urodzić - zbrodnicza ręka zabija, codziennie, w każdej minucie. To gorsze i bardziej perfidne niż komunistyczny i nazistowski aparat terroru. Dlaczego? Bo w tamtych systemach ofiarami byli w większości ludzie, którzy już stali na własnych nogach i jeśli tylko mogli, unikali zbrodniczych represji. Natomiast dzieci nienarodzone w żaden sposób nie mogą się obronić, ani uniknąć zbrodniczej ręki mordercy-lekarza. Śmiercionośny proceder trwa. Przerażająca jest statystyka (spojrzyj na dół tej strony!). Kto ujmie się za nimi?
   Bóg objawia nam dobroczynny dla człowieka plan, zawarty m.in. w przykazaniach Bożych. Wśród przykazań jest i to: Nie zabijaj! Wierne zachowanie przykazań Bożych wprowadza dobro i pokój w przestrzenie ludzkiej historii i ludzkich serc. Wierne zachowanie przykazań Bożych wprowadza miłość w przestrzenie relacji między człowiekiem a człowiekiem. Zachowanie przykazań jest możliwe. Jest naszym obowiązkiem.
   "Uważajcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary, której skutkiem jest odstąpienie od Boga żywego" (Hbr 3,12). Postępowanie przeciwne przykazaniom Bożym niesie śmierć i zniszczenie. Zachowanie przykazań niesie życie i dobro. Wnioski nasuwają się same.

   * * *

   Zainaugurowałem działy „Historia” i „Film”.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.