Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

poniedziałek, 19 marca 2012

Krótko


„Nie wyczerpała się litość Pana,
miłość nie zgasła.
Odnawia się ona co rano:
ogromna Twa wierność” (Lm 3, 22-23).

   Dzięki dobroci Bożej możliwości realizacji dobra pozostają szeroko otwarte. Dobro możemy czynić zawsze i wszędzie, i codziennie.

   Z racji zbliżającej się drugiej rocznicy tragedii pod Smoleńskiem w ubiegłą sobotę w Lutomiersku odbyła się projekcja filmu „Krzyż”. Po filmie wywiązała się dyskusja z licznie zgromadzonymi. Cenne były głosy wyrażające troskę o Polskę i katolicką Tradycję. Uprzejmie dziękuję Organizatorom za zaproszenie i możliwość zabrania głosu. Był to dobry czas.
   Organizowanie spotkań w środowiskach małych i większych oraz wykorzystanie internetu to otwarte dzisiaj szeroko możliwości uczciwej wymiany informacji, dzielenia się prawdą, ocalenia pamięci o osobach i wydarzeniach ważnych, budowania dobra na polskiej ziemi.
  
   Od jutra będę głosił rekolekcje do Sióstr Karmelitanek klauzurowych. Jeśli ktoś z Szanownych Czytelników zechce odmówić z wiarą choćby jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji dobrych duchowych owoców tych rekolekcji, będę wdzięczny. Przy okazji polecę Siostrom wszystkie intencje wpisywane tutaj do Skrzynki intencji.
   W klasztorze klauzurowym z dostępem do internetu chyba będzie krucho. Więc – jeśli Pan Bóg pozwoli – odezwę się dopiero w sobotę.
   Szczęść Boże!
   
   A na najbliższe dni (i nie tylko) polecam do dobrego wykorzystania portal Fides et Ratio.


* * *


Msza Święta, Częstochowa, Sanktuarium św. Józefa:
   Za śp. Józefa Kaduszkiewicza (intencja zamówiona przez E. K. z Warszawy).

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.