Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

wtorek, 30 sierpnia 2011

Zielone światło!


   Biskupi diecezjalni zgromadzeni na Jasnej Górze, w swoim komunikacie z dnia 26 sierpnia 2011, „zachęcają (…) wszystkich do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny”.
   Każda modlitwa podjęta jako odpowiedź na to słowo pasterzy, będzie miła Panu Bogu i pożyteczna dla Polski!
   Dla niespokojnych dodam – najprościej: nie ma potrzeby, aby każdą inicjatywę modlitewną Biskup osobno i szczegółowo błogosławił!
   Przyjmijmy to najprościej: Biskupi błogosławią nam na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
   Więc? Módlmy się!
   Szczególnie cenna będzie modlitwa w miejscach publicznych, ogólnie dostępnych – w miastach, miasteczkach, na osiedlach, na wsiach, przy krzyżach, przy figurach, przy kapliczkach; w całej Polsce i za granicą…! Ta modlitwa ma być odważnym publicznym! świadectwem naszej wiary i troski o Ojczyznę!
   Choćby 5 minut dziennie, najlepiej o stałej godzinie, łatwej do zapamiętania.
   Choćby 2-3 osoby; im więcej tym lepiej.
   Forma modlitwy: dowolna; ale koniecznie choćby jeden dziesiątek Różańca ofiarowany w intencji Ojczyzny.
   Dlaczego w miejscach publicznych? Sam Pan Bóg nas o tym poucza. Słowo Boże zawiera klarowną treść: „Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu. Podobnie kobiety” (1 Tm 2, 8).
   Serdeczna zachęta szczegółowa: budzimy w nas samych i w osobach gromadzących się w tych świetlnych punktach modlitewnych spokojne poczucie bycia u siebie. Jesteśmy u siebie!
   
   I jeszcze ważne! Gorąco zachęcam do odsłuchania kazania, które wygłosiłem w duchowej Stolicy Polski, ze szczytu jasnogórskiego, w pierwszym dniu Nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej, na Jasnej Górze, dnia 17 sierpnia 2011.
   Ks. Jacek Bałemba SDB, Kazanie O modlitwie  audio
    
   Nagranie umieszczone dzięki realizacji i uprzejmemu pozwoleniu Biura Prasowego Jasnej Góry. Można kopiować, rozsyłać – niech to Słowo biegnie dla dobra Słuchaczy, w kraju i za granicą!
     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.