Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

wtorek, 16 sierpnia 2011

Otwarła się największa ambona Polski…


   Wczoraj w kaplicy cudownego Obrazu, podczas Apelu Jasnogórskiego, uświadomiła mi się z nową świeżością oczywistość: Maryja jest Królową. Jest Królową Polski. Jasna Góra to dwór Królowej. To zaszczyt pełnić jakąś funkcję na takim królewskim dworze.
   Tutaj właśnie niespodziewanie otwarła się dla mnie zaszczytna i niezasłużona możliwość głoszenia Słowa Bożego podczas Nowenny przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, która przypada 26 sierpnia.
   Jeśli Królowa życzy sobie, abym na Jej dworze pełnił funkcję kaznodziei, odmawiać nie wypada i nie można.
   Rozpoczynamy jutro. Codzienna Msza Święta z kazaniem nowennowym z wałów jasnogórskich, godz. 18.30. Będzie transmisja w Radio Jasna Góra.
   Adekwatne słowo – oto: „Otwarła się bowiem wielka i obiecująca brama, a przeciwnicy są liczni” (1 Kor 16, 9).
   Jeden miły szczegół: audycję w Toruniu miałem 4 sierpnia – w dniu urodzin, a kazania nowenny z wałów jasnogórskich rozpoczynam głosić 17 sierpnia  w dniu mojego Patrona. Delikatne znaki Bożej dobroci. Bogu niech będą dzięki.
    

1 komentarz:

  1. Szczęśliwy wybraniec do służby na dworze Królowej Polski i Matki Pana Naszego *Jezusa Chrystusa* . Jasna Góry była i jest twierdzą obronną nie tylko krzyża ale i całego Chrześcijaństwa .Myślę ,że teraz jest czas walki ostatecznej i tak jak kiedyś potrzebni są wierni synowie obrony wiary .Szczęść Boże w tej zaszczytnej służbie.Niech stanie się kolejny "CUD NAD WISŁĄ" Amen

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.