Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

poniedziałek, 27 czerwca 2011

Co możemy dać dzisiaj Polsce?


   Po wczorajszym wpisie programowym dotyczącym modlitwy dzisiaj wpis programowy nieco rozszerzony. Przygotowuję jeszcze trzeci wpis – poszerzony, traktujący bardziej integralnie sprawę naszej odpowiedzi na niepokojącą sytuację Kościoła, Polski i świata. Tekst wkrótce opublikuję – jeśli Pan Bóg pozwoli.
   A dzisiaj krótko. Kontakt z Panem Bogiem przez wiarę, nadzieję i miłość nieskończenie przekracza kategorie doczesności, także kategorie patriotyzmu. A jednak… Zasadne jest stwierdzenie po prostu: uwzględniając fakt, że przez ojczyznę ziemską zdążamy do Ojczyzny niebieskiej, nasza wierność Bogu jest także darem dla Polski. Ludźmi najwyższej pożyteczności publicznej i patriotycznej są Święci. Chociaż świętość nieskończenie przekracza kategorie doczesne, także kategorie patriotyzmu, nasza świętość jest także darem dla Polski.
   Co powiedziawszy, artykułuję fundamentalne cztery punkty, które są odpowiedzią na pytanie postawione w tytule dzisiejszego wpisu. Jeśli Pan Bóg pozwoli, do tematu wrócimy, szerzej go rozwijając. Dzisiaj tylko hasłowo.
   Czyste serce – częsta i szczera spowiedź. Każdy grzech śmiertelny jest przyczynianiem się do destrukcji Polski. Szczere nawrócenie jednej osoby przysparza dobra Polsce.
   Modlitwa – codzienna modlitwa (najlepiej w miejscach publicznych – świetlne punkty!) o duchowe odrodzenie Polaków. 
   Krzyż w centrum – w centrum ołtarza, w miejscach publicznych, w mieszkaniu.
   Postawa klęcząca – szczególnie podczas przyjmowania Komunii Świętej, za przykładem rzeszy Świętych (także Świętych polskich) i w duchowej jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.
  
   * * *
  
Msza Święta:
   26.06.2011:  Zgodnie z wolą ofiarodawcy.
  27.06.2011 (formularz mszalny o Najświętszej Maryi Pannie Nieustającej Pomocy): O pokorne odczytanie i przyjęcie woli Bożej w nadchodzących dniach przez Irenę-Ewę i Jerzego.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.