Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

niedziela, 29 maja 2011

Trzy myśli - ciągle o modlitwie w Warszawie...


   Dziękuję Panu Bogu za piątkowe spotkanie we Wrocławiu. Licznie zgromadzeni zainteresowani modlitwą w centrum naszej Stolicy. Wielu nabyło książkę W blasku Krzyża. Proszono mnie o przekazanie serdecznych pozdrowień dla wszystkich, którzy modlą się codziennie na Krakowskim Przedmieściu. Co niniejszym czynię - z radością.
   Dzisiaj w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Idea publicznego przemarszu nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi „kultura śmierci”. Gromadzimy się o godz. 12.00 pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Przyjdźmy licznie!
   Dobiega końca maryjny maj. Codziennie wieczorem w centrum Warszawy rozbrzmiewa piękny śpiew Litanii loretańskiej, maryjnych pieśni – Chwalcie łąki umajone… oraz strofy szlachetnej maryjnej poezji. Dzisiaj Ojciec Święty Benedykt XVI powiedział: „katolickość nie może istnieć bez postawy maryjnej, a być katolickim znaczy być maryjnym, zaś miłość do Matki Chrystusa oznacza, że w Jego Matce i przez Matkę odnajdujemy Pana”.
   Dobra niedziela przed nami. Niech taką będzie dla nas.

   * * *
  
Msza Święta:
   28.05.2011: O rychłą beatyfikację Sług Bożych: Kard. Augusta Hlonda SDB  i Kard. Stefana Wyszyńskiego.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.