Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

niedziela, 15 maja 2011

Kilka motywów...


   Już drugą sobotę z rzędu nie udało mi się dotrzeć na czas na Krakowskie Przedmieście. Tłumy warszawiaków, ulice zatłoczone od pojazdów…
   Dobre i aktualne przypomnienie: w centrum Stolicy na Krakowskim Przedmieściu codziennie o godz. 21.00 Polacy modlą się za Ofiary tragedii pod Smoleńskiem, za ich Rodziny, za Kościół i Polskę.
   Sytuacje były i są różne. Szatan i złe duchy węszą od roku i niespokojnie krążą szukając sposobów, jak by tu zdezorganizować i rozwalić modlitwę, i wyeliminować ją z tego miejsca. Wysyłają popleczników.
   Modlimy się. Pierwszym naszym zadaniem jest żyć w lasce uświęcającej. Fundament.
   W czwartek poleciłem zgromadzonym, aby przybywali za modlitwę zaopatrzeni w wodę święconą i kropidło. Boże narzędzie w walce duchowej. Będzie przydatne – z roztropnością. Kto uczestniczył w egzorcyzmach wie o czym mówię i dlaczego to mówię.
   Niedawno przypomniałem zgromadzonym, że nasz Papież Benedykt XVI środowe katechezy poświęca tematowi modlitwy. Nieoceniona pomoc dla nas, codziennie modlących się w centrum Warszawy! Naucza namiestnik Chrystusa.
   Ostatnią katechezę w skupieniu przeczytajmy tutaj:

  
   Dokonała się profanacja Najświętszego Sakramentu w kościele w Halinowie w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Przez dwa dni modliliśmy się w intencji ekspiacyjnej – klęcząc. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach i zamawiajmy w naszych parafiach Msze Święte w intencji wynagradzającej za straszliwe grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu i Krzyża, które dokonują się na polskiej ziemi!
   Jeszcze miła informacja i zaproszenie na spektakl w wykonaniu młodych salezjanów:
   Dzisiaj, w niedzielę 15 maja 2011 r., o godz. 19.00 w Domu Pielgrzyma „Amicus” znajdującym się przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie wystawiona zostanie sztuka Ksiądz Jerzy. Modlitwa Ostateczna w wykonaniu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie. Przybądźmy!
  
   * * *
  
Msza Święta:
   13.05.2011:  W intencji ekspiacyjnej za profanację Najświętszego Sakramentu w parafii w Halinowie w Diecezji Warszawsko-Praskiej.
   14.05.2011:  Za śp. Zofię i Bolesława Wieczorków.
   15.05.2011:  Zgodnie z wolą Ofiarodawcy.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.