Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

poniedziałek, 18 października 2010

Trzy dobre sygnały i jedno zadanie...

   * Mamy nowego świętego! Polak wyniesiony na ołtarze: Św. Stanisław Kazimierczyk. Przeczytajmy jego życiorys (tam znajdziemy także inne artykuły na temat Świętego) oraz słowo Ojca świętego Benedykta XVI: fragment homilii oraz rozważania przed modlitwą Anioł Pański.
   * Wczoraj Chrystus uczył nas o dobroczynnych skutkach wytrwałości w modlitwie. Jeden z księży zaproponował (no, nie z ambony…), jako komentarz do niedzielnej Ewangelii, tę oto poezję - nasz Wieszcz wiedział, co pisze: Ballada, Powrót taty. Wytrwałość w modlitwie popłaca! :)
   * Wieczorem, pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, mieliśmy po modlitwach chwilę braterskiej radości: zaśpiewaliśmy Sto lat „Babci”, która obchodziła imieniny. Pan Doktor Stanisław Krajski przyniósł kilkadziesiąt egzemplarzy wydanej w ubiegłym tygodniu książki W obronie Krzyża. Wręczyłem je z radością tym, którzy trwają pod Krzyżem od miesięcy.
   Trwamy w miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei!
   Codziennie trwamy!
   Trwajmy!
   Zadanie do wykonania:
   Przynajmniej trzy osoby poinformujmy o dwóch stronach internetowych dotyczących aktualnej (!) sprawy Krzyża na Krakowskim Przedmieściu:
   * * *
Msza Święta:
   17.10.2010: Za ś.p. Mariannę Kuźniarską (6 r. śm.), Henryka, Ryszarda i Annę Kuźniarskich.
   18.10.2010: Za ś.p. Marka.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.