Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

poniedziałek, 4 października 2010

"Dotknie was ręka Pańska!"

   Modlitwa trwa. Pan Jezus jest pośród nas. Sam nas o tym zapewnił: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20). „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).
   W sobotę Antychryst odrodził się w Polsce, „świadom, że mało ma czasu” (Ap 12,12). Wieczorem zdziczenie przeciwnika sięgnęło zenitu. Przynaglony wewnętrznie, przerwałem modlitwy i pełnym głosem, dobitnie, w kierunku bluźnierców, w stule, którą zawsze mam na sobie podczas modlitwy, z pełnym autorytetem kapłańskim, z wzniesioną ręką, wypowiedziałem: „Dotknie was ręka Pańska! Dotknie was ręka Pańska! Dotknie was ręka Pańska!” Wszyscy dodaliśmy: „Amen! Amen! Amen!”
   Pan Jezus nie uśmiechał się do szatana i jego agentów. To jest walka na śmierć i życie.
   Nie wiem, co teraz mądrego mają do powiedzenia ci, którzy twierdzili, że to Krzyż Smoleński dzieli i „prowokuje” do agresji i bluźnierstw. Krzyż ukradziono narodowi. A agresja przeciwnika trwa nadal. I co?
   Św. Paweł nalega: „nie dawajcie miejsca diabłu!” (Ef 4,27) i ostrzega: „Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne.” (Ga 6,7-8).
   Czytajmy Słowo Boże! Tym razem podaję tylko namiary na pięć fragmentów. Koniecznie zajrzyjmy do Biblii! Codziennie otwierajmy Pismo Święte, módlmy się, czytajmy z wiarą, powoli, rozważajmy, wyciągajmy wnioski… A na dzisiaj przedkładam to Słowo:
   Mk 1,23-28
   J 2,13-17
   Dz 5,1-11
   Dz 13,5-12 
   Ap 12,1-17
   I jeszcze Słowo umacniające - specjalnie do moich Braci i Sióstr, z którymi modlimy się razem na Krakowskim Przedmieściu:
   „Umiłowani! Temu żarowi, który w pośrodku was trwa dla waszego doświadczenia, nie dziwcie się, jakby was spotkało coś niezwykłego, ale cieszcie się, im bardziej jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, abyście się cieszyli i radowali przy objawieniu się Jego chwały. Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch chwały, Boży Duch na was spoczywa. Nikt jednak z was niech nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako niepowołany nadzorca obcych dóbr! Jeżeli zaś cierpi jako chrześcijanin, niech się nie wstydzi, ale niech wychwala Boga w tym imieniu! Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego. Jeżeli zaś najpierw od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy nie są posłuszni Ewangelii Bożej? A jeżeli sprawiedliwy z trudem dojdzie do zbawienia, gdzie znajdzie się bezbożny i grzesznik? Zatem również ci, którzy cierpią zgodnie z wolą Bożą, niech dobrze czyniąc, wiernemu Stwórcy oddają swe dusze!” (1 P 4,12-19).
   „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.” (1 P 5,8-11).
   Co ważne: Jezus jest pośród nas. Modlitwa trwa.  
   Trwajmy!
   * * *
Msza Święta - 2.10.2010:
   W intencji wynagradzającej Panu Bogu za bluźnierstwa i zniewagi pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (intencja zamówiona przez osobę spoza Warszawy wspierającą modlitewnie i internetowo obronę Krzyża).
   

4 komentarze:

 1. Drogi Księże Jacku

  Ja dziś dwa słowa o Twej Wierny Uczniu pod Krzyżem gorliwości:
  J 2,13-17 – „Wtedy uczniowie Jego przypomnieli sobie te słowa Pisma: Gorliwość o dom Twój pożera Mnie”

  Jakoś mi imię Jan pasuje do Księdza trzykrotnie:
  Święty Jan Chrzciciel wołający „Prostujcie ścieżki Panu”
  Św. Jan Apostoł – wiernie trwający pod Krzyżem do końca
  Św. Jan Bosko – salezjanin i jego proroctwo – wizja o dwóch kolumnach (NMP i Eucharystia) –widzę to w październiku w Różańcu i w Mszy Św. Z pełnym eucharystycznym uczestnictwem oraz inaczej (Radio Maryja i blog Księdza- dwa aspekty duchowego rozwoju)

  Z kolei fragment z Dziejów Apostolskich Dz 5,1-11 „Przerażenie wielkie ogarnęło wtedy cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli” – ŚWIĘTA PRAWDA!!!
  Pół nocy nie mogłam spać, rozmyślałam, modliłam się a nawet płakałam i nie wstydzę się tego.
  Ja gdybym usłyszała takie słowa do siebie - chyba bym umarła ze strachu bojąc się każdej kolejnej minuty, poleciała do najbliższego Kościoła albo tam na miejscu padła do nóg Kapłana i błagała przebaczenia i miłosierdzia i czym prędzej do spowiedzi a potem chyba w worze pokutnym bym pod Tym krzyżem się modliła!!!
  Dz 13,11 „Za chwilę dosięgnie cię ręka Pańska”

  A że odrodził się Antychryst? Ktoś wątpi?
  Nie każdy może ma Pismo Święte w domu, nie każdy zajrzy, to pozwoliłam sobie po dokładnym przeczytaniu choć fragmenty z ukazanych przez Księdza wkleić.
  Tak więc jeszcze ten: „Rozgniewał się tedy Smok na Niewiastę i odszedł, by rozpocząć walkę z pozostałymi jej potomkami, czyli z tymi, którzy strzegą przykazań Boga i zachowują świadectwo Jezusa”

  Za wszystko Księże Bóg zapłać!!!
  I jeśliby można, częściej podawać tak jak dziś co mamy na ten dzień przeczytać. To pomaga, bardzo, bardzo pomaga

  OdpowiedzUsuń
 2. Drogi Ksieze Jacku widze ,ze wszystko robisz na wieksza Chwale Pana. BOG CI WYNAGRODZI, bede za CIebie sie modlic.Npisala Bogusia zUSA

  OdpowiedzUsuń
 3. Bogusia:
  dziękuję!
  Modlitwę obiecuję z wzajemnością.
  Szczęść Boże!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieki ci PANIE JEZU za takich kapłanów !!!KRÓLUJ NAM CHRYSTE !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.