Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

niedziela, 4 grudnia 2011

„W blasku Jasnej Góry” – kilka informacji (2)


   Informacja bibliograficzna:
   Ks. Jacek Bałemba SDB, W blasku Jasnej Góry. Kazania do Polaków ze szczytu jasnogórskiego. Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, 17-24 sierpnia 2011 r., Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu, Warszawa 2011, s. 108, ISBN 978-83-86535-54-5.
  
   Dedykacja, którą pozwoliłem sobie zamieścić jest taka: Polakom, którzy nasz los zawierzają naszej Królowej, Jasnogórskiej Wspomożycielce.
  
   Książka  W blasku Jasnej Góry w znacznej części jest owocem posługi kaznodziejskiej, którą miałem zaszczyt pełnić w dniach nowenny przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej od 17 do 24 sierpnia 2011 r.. Kazania głosiłem ze szczytu jasnogórskiego – zaszczytna ambona! Do wygłoszenia nowennowych kazań Anno Domini 2011 otrzymałem zaproszenie od Przewielebnego Ojca Przeora Romana Majewskiego. W książce W blasku Jasnej Góry znalazła się przedmowa pisana życzliwym piórem Ojca Przeora. Za zaproszenie i za zamieszczone w książce słowo uprzejmie Czcigodnemu Ojcu Przeorowi dziękuję.
  
   Do współpracy zaprosiłem także intelektualistów polskich, osoby zasłużone dla polskiej kultury. Ich twórcze, kompetentne dokonania są drogocennym wkładem w budowanie potencjału dobra w naszej Ojczyźnie – także o szerszym międzynarodowym zasięgu.
   Słowem kompetentnym i życzliwym zaszczycili mnie:
   Ks. prof. zw. dr hab. Stanisław Urbański z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Kierownik Sekcji Teologii Duchowości, Katedry Teologii Życia Duchowego i Katedry Mistyki Chrześcijańskiej.
   Prof. zw. dr hab. Edward Darżynkiewicz, biochemik, pracuje w Zakładzie Biofizyki na Wydziale Fizyki UW, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.
   Czesław Ryszka, pisarz i polityk, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1997-2001, Senator Rzeczypospolitej Polskiej VI i VII kadencji, publicysta tygodnika „Niedziela”, autor ponad 60 książek z dziedziny literatury, historii oraz teologii; napisał m.in. trylogię: „Jasnogórska opowieść”, „Przeor Kordecki” oraz „Blizny”. Jest autorem licznych książek biograficznych o świętych, w tym najnowszej o bł. księdzu Jerzym Popiełuszce – „Tajemnica życia i śmierci” (Salwator 2010). W tymże wydawnictwie ukazała się również jego książka w obronie symboli religijnych, zatytułowana „Niechciany krzyż”.
   Alina Czerniakowska, dziennikarka, autorka wielu filmów dokumentalnych dotyczących białych plam historii Polski.
   Temida Stankiewicz-Podhorecka, dziennikarka, publicystka, krytyk teatralny. Od lat obserwuje życie teatralne, w swoim dorobku ma wiele publikacji poświęconych kulturze, autorka książki o Marku Hłasce oraz filmów telewizyjnych o Pawle Jasienicy, Marku Hłasce i Antonim Słonimskim; publicystka Naszego Dziennika”.
   Dr Stanisław Krajski, filozof, publicysta, autor wielu pozycji książkowych i artykułów.
   Uprzejmie dziękuję wszystkim Autorom za podzielenie się refleksją na łamach książki. Ufam, że dla Czytelników będzie ona refleksją owocną, harmonijnie łączącą się z treścią słowa głoszonego z jasnogórskiego szczytu.
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.