Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

sobota, 25 lutego 2012

Salezjanie wierni Tradycji: Kard. Alfons Maria Stickler SDB naucza o katolickim oporze w trosce o Tradycję


   Kard. Alfons Maria Stickler SDB (1910-2007) – zasłużony hierarcha i salezjanin wierny Tradycji, w kazaniu na temat liturgii, które wygłosił w Kolonii dnia 18 października 1997 roku, tak mówił o staraniach o zachowanie i kultywowanie najdoskonalszego aktu kultu, jakim jest Msza Święta Trydencka:
   
   „Wobec tego wszystkiego, co w posoborowej reformie owemu katolickiemu pojęciu kultu nie odpowiada, wolno nam w katolickim oporze powoływać się na wolę Ojca Świętego (do której mają się dołączyć biskupi i wszyscy zajmujący jakiekolwiek urzędy pastoralne), aby wiernym, czującym się związanymi z dotychczasowymi formami liturgicznymi i dyscyplinarnymi liturgii łacińskiej, ułatwić wspólnotę kościelną poprzez niezbędne kroki, które mają zapewnić uwzględnienie tych życzeń.
   W tym znaczeniu pragniemy wyrazić tutaj serdeczne podziękowania Jego Eminencji przewielebnemu arcybiskupowi Kolonii za jego przychylną zgodę na tę uroczystą Mszę pontyfikalną w starym rycie rzymskim w tym tak czcigodnym kościele romańskim, przez co tym samym wspaniałomyślnie odpowiedział życzeniu Ojca Świętego.
   W tym posłuszeństwie winnym całej Tradycji chcemy teraz uroczyście złożyć Ofiarę Eucharystyczną za nas, za naszych współbraci w wierze, za nasze dzieci i wnuki. Niech Matka Boża, która tak jak w betlejemskiej szopie obecna jest również przy każdym zstąpieniu Jej Syna na ołtarz ofiarny, jako Pośredniczka wszelkich łask pobłogosławi i uczyni owocnymi nasze skromne, lecz wytrwałe starania o niezniszczalny ritus romanus!”
 
   * * *
 
   Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec
   (z orędzi Matki Bożej)
   

1 komentarz:

 1. Czcigodny Novus Hiacynthus.
  Już papież Paweł VI zauważył, że dym Szatana wdarł się do wnętrza Świątyni Bożej. Sobór Watykański II szeroko otworzył okna dla Ducha Świętego, ale Go nie zaprosił. Duch Święty, który przez ponad dziewiętnaście stuleci prowadził i ożywiał Kościół i wiarę przez pośrednictwo Tej, przez którą Bóg Ojciec dał nam Zbawiciela - nie został zaproszony. Zaproszono natomiast protestantów a nawet masonów. Resztę znamy. "Owoce" najpierw "dojrzały" na zachodzie, gdzie rozpoczęto aggiornamento a po śmierci śp Prymasa Wyszyńskiego, również w Polsce.
  Jedyna nadzieja w Niepokalanie Poczętej. Ona nigdy nie zawiodła nikogo, kto się do Niej zwracał z ufnością. Niepokalana i różaniec.
  Tą bronią zwyciężymy.
  Szczęść Boże.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.