Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

poniedziałek, 7 listopada 2011

Przygotowanie do Narodowego Święta Niepodległości AD 2011 (4)


   Szanownym Czytelnikom proponuję duchowe przygotowanie do Narodowego Święta Niepodległości. Podejmujemy refleksję dni narodowej Nowenny, podczas której wygłosiłem – w dniach od 17 do 24 sierpnia br. – ze szczytu jasnogórskiego osiem kazań do Polaków. Słowo z Jasnej Góry do Polaków.
   W głoszonych treściach jest synteza wiary i patriotyzmu. Każda duchowa przemiana jednej polskiej duszy ma realny dobroczynny wpływ na losy naszej Ojczyzny. To jest najgłębszy wymiar odnowy: odnowa jednego serca.
   Wstępujemy po stopniach – ku górze. Pierwszy stopień – modlitwa. Drugi stopień Eucharystia. Trzeci czyste serce. Stopień czwarty Czyńcie dobrze! (Łk 6, 35).
   Jeśli będziemy ludźmi modlitwy, ludźmi Eucharystii,  ludźmi czystego serca, ludźmi dobrych czynów, przysporzymy wiele dobra Polsce, naszej Ojczyźnie.
  
   Kazanie 4: Czyńcie dobrze (Łk 6, 35) LINK
  
   Taka jest moja – jako księdza – propozycja przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości AD 2011. Duchowa propozycja. Dla Polaków.
   Zdaje mi się, że Pan Bóg przez to słowo wiele nam powiedział w odniesieniu do dzisiejszych kontekstów religijnych, moralnych, narodowych, państwowych. Program duchowej odnowy na dzisiaj. Program bezpieczny i pewny, bo zakorzeniony w odwiecznym Słowie Bożym. Słowo Prawdy.
   Niech to słowo biegnie do polskich serc i umysłów w kraju i za granicą...!
   Repetitio est mater studiorum.
 
   * * *
 

   Codziennie módlmy się w intencji naszej Ojczyzny!
   Codziennie gromadźmy się z Różańcem w ręku w miejscach publicznych!
   Chodzi o miejsca publiczne, ogólnie dostępne – w miastach, miasteczkach, na osiedlach, na wsiach, przy krzyżach, przy figurach, przy kapliczkach; w całej Polsce i za granicą.
   Módlmy się codziennie w tych miejscach za Ojczyznę odmawiając przynajmniej jeden dziesiątek Różańca!
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.