Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Zmartwychwstanie


   Chrystus zmartwychwstał! To nie jest partykularna opinia katolików. Zmartwychwstanie Chrystusa jest obiektywnym faktem. Św. Piotr pisze: „Nie za wymyślonymi bowiem mitami postępowaliśmy wtedy, gdy daliśmy wam poznać moc i przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa, ale nauczaliśmy jako naoczni świadkowie Jego wielkości” (2 P 1, 16).
   Zmartwychwstanie Chrystusa jest bezpiecznym oparciem. Nasz codzienny niepokój i lęk związany z kruchością naszej ludzkiej kondycji, z przemijalnością, z nieuchronną perspektywą śmierci zostaje przezwyciężony niezawodnym odniesieniem do Tajemnicy Zmartwychwstania. Chrystus żyje i „to On mój los zabezpiecza” (Ps 16, 5). Dlatego, kiedy nawiedzają nas myśli pochmurne, spokojnie powtarzamy naszemu Panu: „W Twoim ręku są moje losy” (Ps 31, 16). Gdy w moim sercu mnożą się niepokoje, Twoja pociecha orzeźwia mą duszę (Ps 94, 19). Słowo, które niepokój zamienia na pokój - pokój serca.
   A tam, gdzie świat próbuje nas przestraszyć, tam, gdzie przed krystaliczną Prawdą Ewangelii zamyka się drzwi z obawy przed Żydami, przychodzi Jezus, staje pośrodku i mówi do nas: „Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazuje nam ręce i bok (por. J 20, 19-20).
   Pan JEST!
   Pan Jezus jest najważniejszy.

   * * *

Msza Święta:
   W intencji Marka - z okazji imienin.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.