Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

środa, 6 kwietnia 2011

Program na najbliższe dni


   Warto w tych dniach nadstawić ucha na te osoby i na te wypowiedzi, które będą wydobywały dobro, które działo się i dzieje się tu – w tym Miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei!
   Obecność Polaków, modlitwa, Apel Jasnogórski transmitowany z Jasnej Góry, obecność kapłana, Krzyż, różaniec, wizerunki Pana Jezusa, Matki Bożej i Świętych, woda święcona, flagi Polski, transparenty, znicze, kwiaty, fotografie, okolicznościowe napisy, śpiewy religijne i patriotyczne, poezja religijna i patriotyczna, pomocnicze teksty do modlitw i inne, nagłośnienie, transmisje i nagrania, pisemne, fotograficzne i filmowe dokumentowanie spotkań, i inne inicjatywy i przedsięwzięcia. Wiele dobra działo się i dzieje się od roku w centrum naszej Stolicy na Krakowskim Przedmieściu.
   Perspektywy są tutaj otwarte. Doba ma 24 godziny. Może się dziać tutaj jeszcze więcej dobra. Chodzi o dobro niereglamentowane, niezarządzane, realizowane w wolności serca. Gospodarzem tego miejsca jest Pan Bóg. Każdy Polak może tutaj przyjść. Dzięki obecności wielu, to miejsce trwa od roku jako Miejsce Pamięci, Prawdy i Nadziei.
   Niektórzy ludzie mają pewną skazę w psychice, która objawia się w ten sposób, że zapalają się łatwiej i bardziej, gdy zabierają się za krytykę i robienie innym rachunku sumienia. A tutaj chodziłoby o to, aby zapalać się łatwiej i bardziej, gdy przychodzi nam realizować dobro i dostrzegać je u innych.
   Jestem duchownym. A to jest rada duchowa – nie dyscyplinarna:
   Warto w tych dniach nadstawić ucha na te osoby i na te wypowiedzi, które będą wydobywały dobro, które działo się i dzieje się tu – w tym Miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei!
   Program na najbliższe dni.

   Polecam do uważnej lektury artykuł Aliny Czerniakowskiej, która, kiedy może, przychodzi przed Pałac Prezydencki. Tam też jest mowa o dobru.
   Tekst tutaj.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.