Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

środa, 20 kwietnia 2011

Rocznica pontyfikatu Benedykta XVI


   Wczoraj przypadała 6. rocznica pontyfikatu Benedykta XVI. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie codziennie modlimy się za Ojca Świętego. I modlimy się, aby były dostrzegane i naśladowane dwa wyraźne znaki, jakie daje nam Papież: Krzyż w centrum, na środku ołtarza i Komunia Święta w postawie klęczącej.
   Wyrazem naszej jedności z Ojcem Świętym i Stolicą Apostolską jest także codzienne odmawianie w języku łacińskim jednej tajemnicy Różańca.
   Benedykt XVI jest blisko nas Polaków. 10 kwietnia wieczorem, w rocznicę Tragedii pod Smoleńskiem, odczytałem licznie zgromadzonym słowa Papieża (jakoś dziwnie pominięte w mass mediach) – na Krakowskim Przedmieściu w centrum Warszawy wybrzmiały donośnie i wyraźnie:
   „Drodzy Polacy, bracia i siostry! Dzisiaj, gdy obchodzicie rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent waszego kraju i inne osoby udające się na uroczystości w Katyniu, łączę się z wami w tej szczególnej narodowej modlitwie. Niech Chrystus, który jest naszym życiem i zmartwychwstaniem przyjmie ich do swojej chwały i umocni wasze serca w przeżywaniu tego bolesnego doświadczenia. Waszej Ojczyźnie i wszystkim Polakom z serca błogosławię”.
   
   Wczoraj odebrałem z drukarni książkę W blasku Krzyża. Opatrzność wszystkim kieruje. Poczytuję sobie za przywilej, że książka wychodzi w świat w rocznicę pontyfikatu Benedykta XVI.
   Za wszystko Bogu niech będą dzięki!
  
   * * *
  
Msza Święta:
   19.04.2011: O błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i długie lata życia dla Ojca Świętego Benedykta XVI
   20.04.2011: O zdrowie dla Barbary Żółtańskiej.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.