Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ks. Stanisław Oleksy SDB. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ks. Stanisław Oleksy SDB. Pokaż wszystkie posty

środa, 24 listopada 2010

Ś.p. ks. Stanisław Oleksy SDB


   Dnia 22 listopada 2010 odszedł do Pana w 92 roku życia, 65 roku ślubów zakonnych i 58 roku kapłaństwa ks. Stanisław Oleksy SDB.

   10.09.1919 ur. w Borzęcinie (Diecezja Tarnowska)
   1945/46 nowicjat,
                Kopiec k. Częstochowy
   26.08.1946 pierwsza profesja zakonna,
                     Kopiec
   30.05.1953 święcenia kapłańskie,
                     Oświęcim
   1953-1954 praca duszpasterska,
                     Kielce
   1954-1957 prefekt,
                     Kopiec
   1957-1967 praca duszpastersko-katechetyczna,
                    Kielce
   1967-1969 sekretarz, spowiednik,
                    Kraków WSDTS
   1969-1971 praca w sekretariacie,
                    Oświęcim
   1971-1984 praca duszpasterska,
                    Środa Śląska
   1984-2010 Częstochowa Stradom,
                      przez 25 lat wikariusz parafialny
   1985-1991 dyrektor wspólnoty,
                     Częstochowa Stradom

   Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 24.11.2010 o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie na Stradomiu.

   Odszedł kapłan pokorny, pracowity, sumienny, pobożny i radosny. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan przyjmie Go jako sługę wiernego.
   Requiescat in pace.
   * * *
Msza Święta:
   Za ś.p. ks. Stanisława Oleksego SDB.