Po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Zapraszam na mój nowy blog:

poniedziałek, 29 marca 2010

Pasja


   Niedzielny wieczór. Film Pasja pomaga przybliżyć się do Pana Jezusa cierpiącego. Obejrzyjmy w tych dniach. I pomódlmy się o nawrócenie dla reżysera i dla wszystkich, którzy trwają w ciemnościach grzechu.
     Pan Jezus jest Centrum Wszechświata i historii. Tajemnica Jego Śmierci i Zmartwychwstania jest jedynym źródłem łaski i zbawienia, i trwałym fundamentem nadziei dla wszystkich ludzi wszystkich czasów. Te dary są nam dane w Sakramencie Pokuty i w Eucharystii.
   Słowo Pana jest Prawdą. W kontekście współczesnego rozgadania ludzi, refleksja elementarna: najważniejsze jest Słowo Boże. Ludzkie medialne gadulstwo na wszystkie możliwe tematy może nas uczynić głuchymi aż do dna duszy, tak iż zatracamy zdolność słuchania Pana Boga. A potem jest tak, że nie mamy czasu ani głowy do Bożych spraw.
   Ileż ludzkich spraw! W tych kwestiach i w tamtych, i w jeszcze innych tylu ludzi już się wypowiedziało. Ten powiedział to a tamten powiedział tamto, a tamta powiedziała tak... Ale pytanie podstawowe: a co na to Pan Bóg? Jak Pan Bóg widzi tę sprawę i tamtą, i jeszcze inną?
   Trzeba słuchać Pana Boga! Tak naprawdę jest to jedyne Słowo dające trwałe oparcie i niezawodne kryteria w złożoności życia.
   A to jest Słowo na dzisiaj:
   http://www.brewiarz.pl/iii_10/2903/czyt.php3
   Pan Bóg mówi. Słucham.
 

1 komentarz:

  1. Wkrótce wpis wstępny na rozpoczęcie nowego bloga.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.